imkanlar
21
Ara 2023
İTÜ’ye QS Stars’tan Beş Yıldız

İTÜ, yükseköğretim derecelendirme sistemi QS Stars tarafından gerçekleştirilen akademik performans ölçümleri sonucunda “beş yıldız” alarak, yüksek kurumsal standardını ve eğitim kalitesini bir kez daha tescilledi.

QS Dünya Üniversite Sıralaması’nın bağımsız derleyicisi olan QS Yükseköğretim Analizi Birimi (QS Intelligence Unit) tarafından işletilen QS Stars derecelendirme sistemi; öğretme, istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma, araştırma, tesisler, petrol mühendisliği, çevresel etki gibi kategorileri odağına alan bir araştırma sonucunda, İTÜ’nün dünya standartlarına uygun bir akademik eğitim kurumu olduğunu açıkladı.

Üniversitelerin, uluslararası standartlara göre değerlendirildiği QS Stars derecelendirme sistemi tarafından gerçekleştirilen performans ölçümlerinin değerlendirilmesi sonucunda İstanbul Teknik Üniversitesi, kuruluşunun 250. yılında bir kez daha akademik yetkinliğini, kurumsal kalitesini ve yüksek standartlarını tescilleyerek “beş yıldız” almaya hak kazandı.

QS Stars hakkında

Eğitim alanlarındaki temel niteliklerin kalitesini belirleyen 14 farklı kategoriye dayanarak üniversitelerin dünya genelinde değerlendirildiği QS Stars, hem temel kurumsal standartları hem de kurumların uzmanlık alanlarındaki yetkinliklerini araştırarak performans ölçümleri yapan küresel ölçekte saygınlığa sahip bir araştırma ve derecelendirme sistemidir.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

1600x900_qs